Listopad  2014
PonWtośroCzwPiąSobNie

Wysyłam... Wysyłam...

Znajdź nas

Wakacyjne warsztaty filmowe dla dzieci!

19 czerwca 2012
autor wpisu: Klubokawiarnia TrusKawka

Wszystkie Młode Aktorki, Redaktorki, prawdziwych Filmowców i Radiowców z powołania, przyszłych Producentów Filmowych i Telewizyjnych oraz wszystkie dzieci, które interesują Nowe Technologie w lipcu zapraszamy do TrusKawki!
W terminie 2-6 lipca oraz od 9-13 lipca 2012 r. codziennie w godz. 15:00 – 17:30 zapraszamy dzieci na Dwa Tygodnie Młodych Filmowców czyli:

WARSZTATY FILMOWE Kamera- Akcja!

Nauczymy się, jak tworzy się animacje, poznamy tajniki reżyserii filmowej, spróbujemy razem nakręcić teledysk, a może stworzymy program kulinarny jak Robert Makłowicz! Kto chce, przygotuje z nami audycję radiową! W programie zajęć m.in. nauka tworzenia bajki – filmu w technice animacji poklatkowej, kręcenie teledysków, tworzenie telewizyjnego programu kulinarnego oraz słuchowiska radiowego nagrywanego przez dzieci! Zapewniona świetna zabawa i twórcza atmosfera! Dla każdego Małego Artysty pamiątkowy komplet materiałów (nagrane programy, audycje, reportaże, animacje) po zakończeniu Warsztatów!
Ze względu na niepowtarzalność projektu ilość miejsc jest ograniczona do sześciu osób w grupie! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Animacja poklatkowa - zajęcia z tworzenia filmów animowanych w technice poklatkowej to autorski projekt zakładający naukę i kładący szczególny nacisk na praktykę w zakresie tworzenia filmu animowanego dla dzieci i przez dzieci. Animacja polega na wprawianiu w ruch postaci stworzonych wcześniej przez  dzieci z różnych materiałów: plasteliny, gazet, tektury, wełny itp.  Chodzi o to, żeby zmianami faz ruchu budować czas i ożywić stworzoną przez siebie postać, wg umownej książkowej zasady – 24 klatki na sekundę. Podczas zajęć dzieci poznają zarówno teorię  potrzebną do stworzenia filmu animowanego jak i praktykę poprzez warsztatowe zajęcia polegające na wymyśleniu, opracowaniu i nakręceniu filmu animowanego. Oprócz praktycznych umiejętności filmowca dzieci uczą się na zajęciach:
-pracy w grupie
-umiejętności socjalnych potrzebnych do odnoszenia sukcesów późniejszym życiu
-kreatywności
-obserwacji świata je otaczającego i poszerzają swoją wyobraźnię.
Film daje nieskończone możliwości wypowiedzi zarówno dzieciom jak i dorosłym i świetnie pozwala wykorzystać potencjał drzemiący w człowieku. Każdy uczestnik warsztatów dostanie spersonalizowaną wersję filmu nakręconego podczas zajęć wraz z certyfikatem małego filmowca!

Wiek: 6+
Wstęp: 200 zł/tydzień
Kiedy: 2-6 lipca oraz 9-13 lipca w godz. 15:00 – 17:30

Zapisy na zajęcia: 608 665 549, 660 499 955 lub kontakt@truskawka.edu.pl